Úvěr od Buřinky aneb Stavební spořitelna České spořitelny

Získat lze až 800 tisíc korun, to vše až na osmnáct let. S tím už se dá jistě počítat, pokud jde o vlastní bydlení, že? Úvěr se dá čerpat celý rok, pojištění schopnosti splácet je samozřejmě také na pořadu dne. O čem je řeč? Stavební spořitelnu České spořitelny určitě znáte alespoň podle jména, někteří toto poměrně krkolomné pojmenování zjednodušují na „Buřinku“ – červená pokrývka hlavy je v českém prostředí také velmi populární. Čím vším se tato půjčka vyznačuje?

Zajímavý rozsah, může sloužit i na rekonstrukci

Buřinka přináší svým klientům možnost získat úvěr už od sta tisíc korun výše, maximum je pak avizovaných 800 tisíc. Pokud jde o variabilitu, je hodně vysoko – splácet můžete čtyři léta, ale klidně až osmnáct roků, záleží na dohodě, konkrétní částce a dalších okolnostech, vždy dostanete předloženu nezávaznou nabídku. A to vše bez zajištění!

Vedení úvěrového účtu, možné předčasné splacení – obě dvě tyto důležité věci zdarma. Pouze musíte počítat s poplatkem za poskytnutí úvěru, jenž činí jedno procento z jistiny. Na stranu druhou, daň z nabytí nemovitosti je podstatně vyšší. Úroková sazba startuje na 4,85 %, což je sice zajímavé číslo, ale musíme vycházet i z toho, že dnešní úroková sazba u hypoték se pohybuje zpravidla podstatně níže, dokonce mezi 2 a 3 procenty. Bude Buřinka skutečně tak skvělá, jak se zdálo na první pohled? Vlastně ano, protože není vyžadováno ručení nemovitostí. Kdybychom potom porovnávali úroky u hypoték s Buřinkou, šlo by o míchání jablek s hruškami.

 

Pokud si půjčíte víc než 300 tisíc korun, musí s tím souhlasit i životní partner.

Fixace úrokové sazby je zde samozřejmě také, jako u každého podobného dlouhodobého úvěru, v určitých případech je možné sjednat vše tak, aby fixace trvala po celou dobu splatnosti (ale klidně také „jen“ tři roky). Je možné připravit i rekonstrukci, zateplení objektu nebo třeba koupi nových oken, tady se meze vlastně nekladou a úvěr lze čerpat celý jeden rok. Ovšem pozor, jde o účelový úvěr, který MUSÍ souviset s bydlením, rozhodně si touto formou nepůjčíte na auto nebo rozjezd podnikání.